he
צרו קשר
למה להשקיע בגיאורגיה?

בואו נסתכל לעומק על הסיבה שאנשים נוסעים לג'ורג'יה, והסיבות לכך שהשקעה בענף התיירות במדינה תהיה מהלך חכם מבחינתכם.

עדכון 2020: מאמר זה נכתב על ידי ג'ון אריקסון לפני 4 שנים שהוא סופר שבסיסו בטביליסי, גיאורגיה.

ניסיונו מורכב מייעוץ ללקוחות במגזר הציבורי והפרטי.

 

יעדי נסיעות שונות

האוכל בג'ורג'יה הוא פנטסטי, תוכלו למצוא כאן כמה מהארכיטקטורות העתיקות ביותר ששרדו בעולם, ותוכלו לעשות סקי בהרים ולשחות באותו יום בים השחור.

מוקדים חמים לתיירות כמו עיר הבירה טביליסי, חוף הים השחור והצפון ההררי של המדינה מפותחים בכדי לאכלס טוב יותר את המטיילים הבינלאומיים. הכבישים עומדים בסטנדרטים אירופיים, שירות הלקוחות הוא ככל הנראה הטוב ביותר במזרח אירופה, ותשתית המלונות עולה.

נכון לשנת 2014, היו בג'ורג'יה 16,786 חדרי מלון, כאשר מלונות המותג הגיעו לתפוסה ממוצעת של 75 אחוזים. כ -57 אחוז מאותם חדרים ממוקמים בבתי מלון בטביליסי ובבטומי.

נמל הים השחור של בטומי הוא ללא ספק המרשים מיעדי התיירות של ג'ורג'יה. זה היה אזור נופש פופולרי לקיץ מאז התקופה הסובייטית ונשאר יעד פופולרי לבחירה עבור נופשים מקומיים כמו גם מטיילים מרוסיה, איראן, טורקיה, ארמנית, אזרבייג'ן, אוקראינה, ומקומות אחרים.

בשנת 2014, אזור אדג'ארה (בו נמצאים באטומי וכמה אתרי נופש קטנים יותר לחוף הים) מנתה 23 אחוזים מכלל היצע חדרי המלון במדינה.

בצפון הארץ נמצאים אתרי הנופש החורפיים. בקוריאני, גודאורי ומסטיה הם הפופולריים ביותר. בקוריאני הוא אתר סקי שנמצא כשעתיים וחצי נסיעה מטביליסי ובגובה של 1,700 מטר מעל פני הים. מסטיה רחוקה יותר מטביליסי ומפורסמת בזכות התרבות המקומית העזה שלה, וביישוב הקבע הגבוה ביותר באירופה. גודאורי הוא אתר סקי נוסף כשעתיים מטביליסי.

אולם בגלל מגבלות התשתית והקיבולת, לחוף הים השחור יש פוטנציאל גדול לצמיחה עתידית.

 

פוטנציאל לצמיחה בענף התיירות

שוק התיירות של גיאורגיה התפוצץ בעשור האחרון, מכיוון שכניסות זרות גדלו בכמעט 1,000 אחוזים בין השנים 2005 ל 2015. עם זאת, יש סיבות טובות שאנשי עסקים עדיין מבקשים להשקיע במלונות בטביליסי ובבטומי.

המספר הגדול ביותר של מבקרים מגיע כיום ממדינות שכנות כמו רוסיה, טורקיה, ארמניה ואזרבייג'ן. עם זאת, ג'ורג'יה בונה את המותג שלה באירופה וחלו גידולים בולטים במבקרים מפולין וגרמניה בשנים האחרונות.

גאורגיה ייחודית גם באזור הים השחור בשל מידת הליברליות התרבותית הגבוהה שלה. הימורים והימורי ספורט הם חוקיים במאה אחוז, כל עוד הם נעשים בקזינו מורשה (טביליסי ובטומי לא חסרות אותם).

גם חוף הים השחור של ג'ורג'יה אינו מרושע כשמדובר בחיי לילה. כוכבי פופ ותקליטנים בינלאומיים מופיעים בפסטיבלי קיץ נכחים במקומות כמו בטומי ואנקליה. אלכוהול זמין וזול.

בנוסף, די קל להגיע לבטומי, מטביליסי או ממיקומים בינלאומיים. בין שתי הערים יש חיבור רכבת הגון, והחוף נמצא רק כמה שעות נסיעה ברכב מקוטאיסי (העיר השנייה בגודלה בג'ורג'יה וביתה שדה תעופה בינלאומי).

חוף בטומי ג'ורג'יה ונדל"ן

באטומי, ג'ורג'יה: כל קו החוף של הים השחור חווה עלייה בהתפתחות ענף התיירות.

 

מחסומים מינימליים בכניסה

סיבה ברורה נוספת לשקול השקעה בענף התיירות בג'ורג'יה היא שיש חסמי כניסה מינימליים. לג'ורג'יה אין מגבלות על רכישת נכסים למקרקעין על ידי זרים, והמיסים הם מינימליים.

בנוסף, הרשויות הקימו לאחרונה "אזורי תיירות בחינם" לקידום השקעות בתחום האירוח. כל שבעת האזורים הללו ממוקמים על חוף הים השחור והם מציעים יתרונות כספיים מסוימים ליזמים מבחינת תמיכה בתשתית והטבות מס.

לדוגמה, תמריצים להשקעה במלונות כוללים:

מגרשים לבניית בתי מלון שנמכרים ליזמים במחיר סביר

הממשלה מספקת תשתיות הכרחיות (גז, מים, ביוב, חשמל) ובונה דרכי גישה

היתרי בנייה ניתנים על פי נהלים פשוטים וללא דמי בקשה

שווי המגרש פטור ממס

רווחים שנצברו ממתן שירותי מלונות פטורים ממס רווח

אם השקעה בתיירות היא כרטיס הביקור שלך, או שאתה מעוניין להפוך אותה לשלך, ג'ורג'יה היא אחד היעדים הטובים יותר שיש. הוא גדל, העלויות שלו נמוכות, וממשלתו מחויבת למשוך השקעות בכך שהיא משתלמת כלכלית.

 

אז קדימה זה הזמן שלך להשקיע בגיאורגיה – בטומי

מתעניינים לגבי השקעות נדל"ן במזרח אירופה?
צרו איתנו קשר!

התקשרו עכשיו: 074-769-0987

או השאירו פרטיכם בטופס:
    074-769-0987
    הכירו את העיר - למה בטומי?